Spausdinimo versija

Naudinga informacija

Nerodyti prekės kategorijoje: 
0

Suvirinimo padėtys

Suvirinimo jungtys, siūlės ir padėtys

Suvirintoji jungtis yra kelių detalių neišardomas sujungimas.

MIG/MAG suvirinimo metalo pernešimo lanke būdai

Suvirinant MIG/MAG būdu, pridėtinės vielos metalo pernešimo į suvirinimo vonelę būdas keičiasi priklausomai nuo suvirinimo parametrų.

Metalo pernešimo lanke būdas yra parenkamas priklausomai nuo suvirinimo padėties, pagrindinio metalo ir jo storio. Skiriami tokie metalo pernešimo lanke būdai:

  1. Pernešimas trumpais jungimais
  2. Lašelinis pernešimas
  3. Srovinis pernešimas
  4. Impulsinis pernešimas

MIG/MAG suvirinimo parametrai

Svarbiausi MIG/MAG suvirinimo parametrai:
Suvirinimo srovė (I)ir vielos padavimo greitis, Lanko įtampa (U), Lanko dinamika (Induktyvumas), Suvirinimo greitis (V), Iškyša, MIG degiklio vedimas.

Suvirinimo defektai

Suvirinimo defektai

Suvirintuose lydiniuose dažnai atsiranda tam tikrų suvirinimo defektų. Jie gali atsirasti dėl netinkamai parinktų suvirinimo parametrų, naudojant nekokybiškas suvirinimo medžiagas, dėl suvirintojo patirties stokos.

Toliau pateikiame dažniausiai kylančius suvirinimo defektus ir jų sprendimo būdus:

Rekomendacijos suvirinimui miltelinėmis vielomis

Suvirinimas miltelinėmis vielomis šiek tiek skiriasi nuo suvirinimo paprastomis pilnavidurėmis vielomis.

Svarbiausia yra įsidėmėti, kad apsauginių dujų srayto dydis ir vielos iškišos ilgis daro įtaką suvirinimo defektams (paviršinėms ir vidinėms poroms).

Miltelinių suvirinimo vielų tipai pagal gamybos būdą

Besiūlio, sandūrinio ir užleistinio tipo suvirinimo vielos

​Kempai be dujų! Kas tai iš tikrųjų yra?

Dabar vis daugiau kalbama apie “kempus” (suvirinimo pusautomačius), kurie gali virinti be dujų. Kas tai yra iš tikrųjų?

Kas yra URANAMI suvirinimas?

Arba koks geriausias elektrodas vamzdžių šaknies suvirinimui.

Kuo skiriasi miltelinės suvirinimo vielos nuo įprastų pilnavidurių suvirinimo vielų?

Čia trumpai supažindiname su pagrindiniais miltelinių vielų ir įprastų vielų skirtumais.

Metalo miltelinės vielos lydosi skirtingai negu įprastos pilnavidurės vielos.

Kadangi metalo miltelinėse vielose srovė teka ne per visą vielos skerspjūvį, o tik per išorinį apvalkalą, gaunami du pagrindiniai skirtumai palyginus su pilnavidurėmis vielomis, kurie daro įtaką siūlės kokybei (žiūrėkite į schemą)

3 mitai apie Kemppi suvirinimo aparatus

3 klausimai į kuriuos atsakome:
1. Kur gaminami Kemppi suvirinimo aparatai?
2. Brangus aparatų servisas?
3. Ar tikrai Kemppi suvirinimo detalės brangios?

Kokį suvirinimo skydelį pasirinkti?

Pateikiame keletą patarimų, kaip paprasčiau išsirinkti suvirinimo skydelį.

Suvirinimo skydelis ar akiniai?Suvirinimo filtro tamsumas – pagal suvirinimo darbų pobūdį.Paprastas ar savaiminio užtemimo filtras?

Suvirinimo įranga: pirkti ar nuomotis?

Kokį suvirinimo aparatą pasirinkti? Kokios firmos? Kokį modelį?
Šie ir daugelis kitų klausimų kamuoja besirenkantį naują suvirinimo įrangą. Žinomų firmų kainos nemažos, o pigių ir nežinomų pirkti baisu. O kur dar modelių ir modulių pasirinkimas. Iš tikrųjų, bet kokios elektroninės įrangos išsirinkimas dėl prekių gausos iš pradžių tampa tikrai nemenku iššūkiu. Yra atvejų, kai suvirinimo...

Suvirinimo elektrodų laikymas ir priežiūra

Kodėl atsiranda įtrūkimai suvirinimo siūlėse? Dažniausiai visa to kaltininkas yra vandenilis, kuris suvirinimo siūlėse tampa vadinamų šaltųjų įtrūkių ir lėto irimo priežastis.

Ką daryti, kad šie įtrūkimai suvirinimo siūlėse neatsirastų?

Drėgmės lygis kartu su vandenilio sukeliamų įtrūkių pavojumi gali būti minimizuotas, laikantis rekomenduojamų suvirinimo medžiagų laikymo ir priežiūros procedūrų.

Suvirinimas TIG būdu

Suvirinimas nelydžiu elektrodu apsauginėse dujose (TIG) dar kitaip - suvirinimas volframo elektrodu inertinėse dujose, dažniausiai argono.

Suvirinimo volframiniu elektrodu ypatybės:

Suvirinimas elektrodais MMA

Suvirinimas elektrodais MMA

MMA (angl. Manual Metal Arc) - rankinis lankinio suvirinimo būdas glaistytais elektrodais.

Tai paprasčiausias, seniausias, populiariausias ir universaliausias suvirinimo būdas, naudojamas beveik visiems, įvairių konstrukcijų metalams,

Suvirinimo istorija

Suvirinimo istorija

Suvirinimo istorija prasidėjo net prieš kelis tūkstančius metų. Seniausi suvirinimo įrodymai siekia Bronzos amžių. Dar senovės egiptiečiai mokėsi suvirinimo amato. Kai kurie jų geležiniai įrankiai jau buvo pagaminti suvirinimo būdu. Skitai jau VI-V a. p.m.e. sandūroje kalviškąjį suvirinimą naudojo suvirindami plieną ir geležį. O pietvakarių Ukrainoje ir Besarabijoje IV-III a. p.m.e. buvo aptikta vario kalviškojo suvirinimo gaminių. Kalvystės amatas - suvirinimo pradidinkas- ypač išpopuliarėjo vidurmažiais.

Suvirinimas pusautomačiu

Pusautomatinis suvirinimas, dar kitaip suvirinimas lydžiuoju elektrodu apsauginėse dujose (MIG - angl. metal inert gas; MAG - metal active gas). Tai vienas iš elektrolankinio suvirinimo būdų.Tokia suvirinimo technologija yra pusiau automatinė, taikoma ten, kur yra didelis darbo tempas, paprastesniems metalams, didelėms konstrukcijoms suvirinti, kur akcentuojama ne tik suvirinimo kokybė, bet ir suvirinimo greitis.

Bendra informacija apie plazminį pjovimą

Plazminis pjovimas

Visi Plasmateknik AB gaminami aparatai yra su skysčiu aušinamais degikliais, išskyrus aparatus su įmontuotais kompresoriais (SPARCIN 9C). Gali pjauti įvairiomis dujomis ir jų mišiniais. Jei naudojate technines dujas, prie baliono prijunkite reduktorių su slėgio reguliatoriumi. Naudojant srauto reguliatorius gali kilti uždegimo problemų.

Čia aptarsime, kaip pasiekti optimalią pjūvio kokybę bei ilgą dylančių dalių tarnavimo laiką.

Kokiais elektrodais suvirinti vamzdžius?

Elektrodai plieniniams vamzdžiams:

Kadangi vamzdžiai paprastai yra atsakingos konstrukcijos, jų suvirinimui reikėtų rinktis bazinio glaisto elektrodus. Virinant tokiais elektrodais gaunama aukšta siūlės kokybė su geromis stiprumo ir smūginėmis charakteristikomis. Tokios siūlės atsparesnės įtrūkimams dėl sumažinto vandenilio kiekio siūlės metale, be to, suvirinimui tokiais elektrodais, konstrukcijos atlaiko žemesnes nei -20 C temperatūras.

Dar šiek tiek apie aliuminio suvirinimą: aliuminio suvirinimo būdai

Dažnai gauname užklausų apie aliuminio suvirinimą ir pastebėjome, kad klausimai kartojasi, todėl norime dar kartą supažindinti su aliuminio suvirinimo pagrindais.

Aliuminis - kitoks nei visi metalai. Jis 3 kartus lengvesnis už plieną, jo tankis mažesnis, jis geras elektros ir šilumos laidininkas, jį lengva apdirbti (galima atpjauti, lenkti, štampuoti, frezuoti,...

Ką daryti, kad suvirinimo aparatas dirbtų ilgiau?

Serviso inžinieriaus Viktoro Karvelio patarimai

Suvirinimo įranga dirbs gerai ir tarnaus ilgai, jei laikysitės kelių paparastų taisyklių, kuriomis mielai sutiko pasidalinti mūsų serviso inžinierius Viktoras.

Taigi, Viktorai, kokia yra dažniausia suvirinimo aparatų gedimo priežastis?

Iš patirties galiu pasakyti, kad dažniausiai mažiausiai genda...

Aliuminio suvirinimas TIG būdu

Aliuminis dėl savo savybių virianmas skirtingai nei papratas ar nerūdijantis plienai. Dažniausiai virinama MIG būdu (pusautomačiu) arba TIG būdu (volframiniu elektrodu iertinių dujų aplinkoje). TIg būdu suvirinimas yra sudėtingesnis, bet žymiai kokybiškesnis.

Miltelinės suvirinimo vielos

Kas tai yra fliusinė miltelinė viela, ir kaip ji padaryta?

Fliusines miltelines vielas pradėta naudoti jau nuo praėjusio šimtmečio ankstyvųjų šešiasdešimtųjų, taigi tai nėra naujas procesas. Šiandien jos naudojamos laivų statyboje, jūrinėse konstrukcijose, bei paprastų konstrukcijų gamyboje.

Suvirinimo darbų ekonomija virinant pusautomačiu

Kaip sutaupyti virinant pusautomačiu?

Kad išliktų konkurencingais, dauguma gamintojų vis labiau kreipia dėmesį į bendrą suvirinimo darbų ekonomiją.

Suvirinant miltelinėmis vielomis suvirinimo darbų ekonomijai įtakos turi keturi...

Pavojai, tykantys kiekvieno suvirintojo - kaip jų išvengti?

Ne paslaptis, kad suvirintojo darbas yra ne tik techniškai sudėtingas, fiziškai varginantis, bet ir dažnai pavojingas. Užterštas oras, elektros lanko blykstės gali sukelti ūmines ir lėtines ligas, veikti plaučius, akis ir odą.

SUVIRINIMO METU IŠSISKIRAINČIŲ DALELIŲ IR SUVIRINIMO DUJŲ PAVOJUS
KVĖPAVIMO TAKŲ LIGOS