Čia trumpai supažindiname su pagrindiniais miltelinių vielų ir įprastų vielų skirtumais.
Metalo miltelinės vielos lydosi skirtingai negu įprastos pilnavidurės vielos.
Kadangi metalo miltelinėse vielose srovė teka ne per visą vielos skerspjūvį, o tik per išorinį apvalkalą, gaunami du pagrindiniai skirtumai palyginus su pilnavidurėmis vielomis, kurie daro įtaką siūlės kokybei (žiūrėkite į schemą)
3 klausimai į kuriuos atsakome: 1. Kur gaminami Kemppi suvirinimo aparatai? 2. Brangus aparatų servisas? 3. Ar tikrai Kemppi suvirinimo detalės brangios?
Kokį suvirinimo aparatą pasirinkti? Kokios firmos? Kokį modelį? Šie ir daugelis kitų klausimų kamuoja besirenkantį naują suvirinimo įrangą. Žinomų firmų kainos nemažos, o pigių ir nežinomų pirkti baisu. O kur dar modelių ir modulių pasirinkimas. Iš tikrųjų, bet kokios elektroninės įrangos išsirinkimas dėl prekių gausos iš pradžių tampa tikrai nemenku iššūkiu. Yra atvejų, kai suvirinimo...
Kodėl atsiranda įtrūkimai suvirinimo siūlėse? Dažniausiai visa to kaltininkas yra vandenilis, kuris suvirinimo siūlėse tampa vadinamų šaltųjų įtrūkių ir lėto irimo priežastis.
Ką daryti, kad šie įtrūkimai suvirinimo siūlėse neatsirastų?
Drėgmės lygis kartu su vandenilio sukeliamų įtrūkių pavojumi gali būti minimizuotas, laikantis rekomenduojamų suvirinimo medžiagų laikymo ir priežiūros procedūrų.
Suvirinimo istorija prasidėjo net prieš kelis tūkstančius metų. Seniausi suvirinimo įrodymai siekia Bronzos amžių. Dar senovės egiptiečiai mokėsi suvirinimo amato. Kai kurie jų geležiniai įrankiai jau buvo pagaminti suvirinimo būdu. Skitai jau VI-V a. p.m.e. sandūroje kalviškąjį suvirinimą naudojo suvirindami plieną ir geležį. O pietvakarių Ukrainoje ir Besarabijoje IV-III a. p.m.e. buvo aptikta vario kalviškojo suvirinimo gaminių. Kalvystės amatas - suvirinimo pradidinkas- ypač išpopuliarėjo vidurmažiais.
Pusautomatinis suvirinimas, dar kitaip suvirinimas lydžiuoju elektrodu apsauginėse dujose (MIG - angl. metal inert gas; MAG - metal active gas). Tai vienas iš elektrolankinio suvirinimo būdų.Tokia suvirinimo technologija yra pusiau automatinė, taikoma ten, kur yra didelis darbo tempas, paprastesniems metalams, didelėms konstrukcijoms suvirinti, kur akcentuojama ne tik suvirinimo kokybė, bet ir suvirinimo greitis.
Visi Plasmateknik AB gaminami aparatai yra su skysčiu aušinamais degikliais, išskyrus aparatus su įmontuotais kompresoriais (SPARCIN 9C). Gali pjauti įvairiomis dujomis ir jų mišiniais. Jei naudojate technines dujas, prie baliono prijunkite reduktorių su slėgio reguliatoriumi. Naudojant srauto reguliatorius gali kilti uždegimo problemų.
Čia aptarsime, kaip pasiekti optimalią pjūvio kokybę bei ilgą dylančių dalių tarnavimo laiką.
Kadangi vamzdžiai paprastai yra atsakingos konstrukcijos, jų suvirinimui reikėtų rinktis bazinio glaisto elektrodus. Virinant tokiais elektrodais gaunama aukšta siūlės kokybė su geromis stiprumo ir smūginėmis charakteristikomis. Tokios siūlės atsparesnės įtrūkimams dėl sumažinto vandenilio kiekio siūlės metale, be to, suvirinimui tokiais elektrodais, konstrukcijos atlaiko žemesnes nei -20 C temperatūras.
Dažnai gauname užklausų apie aliuminio suvirinimą ir pastebėjome, kad klausimai kartojasi, todėl norime dar kartą supažindinti su aliuminio suvirinimo pagrindais.
Aliuminis - kitoks nei visi metalai. Jis 3 kartus lengvesnis už plieną, jo tankis mažesnis, jis geras elektros ir šilumos laidininkas, jį lengva apdirbti (galima atpjauti, lenkti, štampuoti, frezuoti,...
Suvirinimo įranga dirbs gerai ir tarnaus ilgai, jei laikysitės kelių paparastų taisyklių, kuriomis mielai sutiko pasidalinti mūsų serviso inžinierius Viktoras.
Taigi, Viktorai, kokia yra dažniausia suvirinimo aparatų gedimo priežastis?
Iš patirties galiu pasakyti, kad dažniausiai mažiausiai genda...
Aliuminis dėl savo savybių virianmas skirtingai nei papratas ar nerūdijantis plienai. Dažniausiai virinama MIG būdu (pusautomačiu) arba TIG būdu (volframiniu elektrodu iertinių dujų aplinkoje). TIg būdu suvirinimas yra sudėtingesnis, bet žymiai kokybiškesnis.
Kas tai yra fliusinė miltelinė viela, ir kaip ji padaryta?
Fliusines miltelines vielas pradėta naudoti jau nuo praėjusio šimtmečio ankstyvųjų šešiasdešimtųjų, taigi tai nėra naujas procesas. Šiandien jos naudojamos laivų statyboje, jūrinėse konstrukcijose, bei paprastų konstrukcijų gamyboje.
Ne paslaptis, kad suvirintojo darbas yra ne tik techniškai sudėtingas, fiziškai varginantis, bet ir dažnai pavojingas. Užterštas oras, elektros lanko blykstės gali sukelti ūmines ir lėtines ligas, veikti plaučius, akis ir odą.
SUVIRINIMO METU IŠSISKIRAINČIŲ DALELIŲ IR SUVIRINIMO DUJŲ PAVOJUS KVĖPAVIMO TAKŲ LIGOS